Brisa büyümeye devam edecek

Lastik sektörünün devi Brisa, 2015’i değerlendirdi. Brisa'ya göre 2016'da Çin lastiklerinin etkisi dışında bir sorun görülmüyor
brisa-buyumeye-devam-edecek Eklenme Tarihi : 25 Ocak 2016 Pazartesi

Lastik üreticisi ve lastik hizmetleri sağlayıcısı Brisa, gelenekselleştirdiği yıl değerlendirme toplantısını İstanbul Hyatt Regency Otel’de gerçekleştirdi. Yeni Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay’ın önderliğinde düzenlenen toplantıya Genel Müdür Yardımcılığına atanan Egemen Atış, Ticari Ürünler Satış Müdürü Gürsu Başaran, Ticari Ürünler Pazarlama Müdürü Berna Akıncı, Servis Projeleri Geliştirme Müdürü Haşim Öner, Filo İş Geliştirme Sorumlusu Gökhan Demirci, Profleet Müdürü Fuat Avni Tatay, Brisa kurumsal İletişim Müdürü Aylin Erdil ve Kurumsal İletişim’den Zeynep Gürler katıldılar.

Öncelikle otomotiv ve lastik pazarıyla ilgili genel durum değerlendirmesi yapan Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, gelişen teknolojinin iş hayatına yansıdığını ve özellikle otomotiv sektörüne yönelik gözle görülür kazanımları olduğunu belirtti. Gürçay şu açıklamalarda bulundu:
Dijitalleşme trendiyle artık müşteriye pek çok noktadan dokunabiliyoruz. IT sistemleri de verimliliği artırdı. Müşteri bilgisi bizim için önemli ve müşteriye özel çözümleri ortaya çıkarmayı sağlıyor. Otomotivde dijitalleşme yaşandı. Verimlilik, sürdürülebilirlik konfor ve güvenlik 4 unsur. Sürdürülebilirlik ise başlı başına önemli. Bu alanda uluslar arası verilen kararlar var ve lastik sektörünü de etkiliyor. Otomotiv sektöründe araç parkı büyümeye devam ediyor. 1 milyonların üzerinde üretim rekorlar, ihracat rekorları kırıldı ve Euro 6’ya bu sene geçildi.

Lastikte Çin ucuzluğu
2016’da Çin’in anti damping vergisi de sona erecek, o da lastik sektörünü etkileyecektir. Çin lastiklerinin ithali serbest değildi ve yerli üreticiyi koruma için bu uygulama yapıldı ama bu korumanın kalkacağı söylendi. Bu da dengeleri değiştirebilir. Yerli üreticiler arasında itiraz girişimleri olduğunu duyuyoruz.

Etiketler :

Brisa

,

Lassa

,

Bridgestone

,

kampanya

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler