Brisa, Bandag ile kaplayacak

Bu sene 25. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Brisa, Bridgestone ve Lassa markaları altında ürün portföyüne dahil ettiği yeni nesil lastiklerin yanı sıra; özellikle uzun yol taşımacılığında büyük önem taşıyan ve Bandag markasıyla araç kullanıcılarına sunulan kaplama hizmetleriyle de lastik sektöründe 360 derece çözümler geliştirmeye devam ediyor
brisa-bandag-ile-kaplayacak Eklenme Tarihi : 28 Mayıs 2013 Salı

Lastiklerdeki güçlü karkas yapısının aynı zamanda lastiğin kaplanabilirliliğini de arttırdığının bilinciyle üretimlerini gerçekleştiren Brisa, kendi bünyesinde yer alan ve sektörün en kaliteli ve güvenilir kaplama markası olan Bandag sayesinde, üretmiş olduğu lastiklerin ömrünü üç katına çıkarıyor. Araç altına takılan lastik ömrünü tamamladıktan sonra, iki kere daha kaplanarak aynı karkas üzerinde 3 ömrü Bandag markası ile sunan Brisa, kamyon ve otobüsler başta olmak üzere filo araçları için toplam lastik maliyetlerinde yüzde 40’a varan tasarruflar sağlıyor. Brisa ayrıca, kurduğu izleme, takip etme ve raporlama sistemleri ile araç sahiplerinin kullanımındaki gerek yeni lastiklerin gerekse kaplama lastiklerin düzenli aşınmasını, sağlıklı ve yüksek performanslı olmasını sağlıyor. Lassa ve Bridgestone markalı yeni lastiklerde olduğu gibi, Bandag’la da müşterilerine garantili ürünler sunuyor.

Tüm bunlara ek olarak, lastiklerin hava basıncının operasyon şartları ve yük ağırlığına göre doğru seviyede olmasının hem lastik ömrü, hem yeniden kaplanabilirlik, hem de yakıt tüketimi üzerindeki etkileri hakkında kullanıcıları ve filo araç sahiplerini bilgilendirmek için satış ekipleri aracılığıyla çeşitli eğitimler düzenleyen Brisa, özellikle filolarda lastik performans takibi ve raporlama yaparak sürücü ve filo sahiplerini bu konuda bilinçlendirmeye çalışıyor.

Hem yakıt tasarrufu hem uzun ömür

Bridgestone ve Lassa markalarıyla farklı segmentlere yönelik çok sayıda lastik çeşitliliğinden meydana gelen bir ürün portföyüne sahip olan Brisa, uzun mesafe taşımacılık, bölgesel taşımacılık, inşaat/hafriyat, madencilik, şehir içi ve şehirlerarası otobüs taşımacılığı gibi alanlara yönelik profesyonel ürünler sunuyor. Dünyada lastik sektörünün teknoloji lideri olan Bridgestone ile birlikte tüketicilerin yakıt sarfiyatını azaltan, çevreci, güvenilir, iş süreçlerine değer katan uzun ömürlü lastikler üreten Brisa, bu bağlamda Bridgestone Ecopia serisine ait R249 Eco ve M749 Eco model lastiklerle özellikle uzun mesafeli taşımacılık yapan tır çekicilere hizmet veriyor.

Yakıt tüketimini anlık olarak ölçebilen cihazlar, yeni nesil Ecopia model lastiklerin Ecopia olmayanlara oranla yüzde 2,8’e varan oranlarda daha az yakıt tüketimini mümkün kıldığını ortaya koyuyor. Bu oranda bir yakıt tasarrufu 100 araçlık bir filo için senede yaklaşık 170 bin TL’ye denk geliyor ve söz konu meblağ ile 200 adet yeni lastik alınabiliyor. Düzenli aşınma ve uzun ömür odaklı olup; güvenlik ve çevre duyarlılığından ödün verilmeden geliştirilen bu lastikler, düşük serili otobüs ve kamyon lastikleri pazarında sürücüler için vazgeçilmez lastikler olarak dikkat çekiyor.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler