2,5 milyon kişiden Goodyear’a mesaj sözü

Goodyear, sürücülerin araba kullanırken dikkatlerini dağıtan mesajlaşmaya karşı Eylül 2013’te başlatılan “bekleyebilir” kampanyasına destek oluyor. Goodyear, desteklediği kampanya çerçevesinde sloganı sürücülere duyurmak ve konuya ilişkin farkındalık yaratmak için keşif balonları kullanıyor
25-milyon-kisiden-goodyeara-mesaj-sozu Eklenme Tarihi : 27 Eylül 2013 Cuma

Kampanyaya, Amerika’daki zeplinlerinin üzerine “It Can Wait/Bekleyebilir” sloganını taşıyarak katılan Goodyear, bu sayede sürücüler arasında farkındalığın artmasını sağlıyor. Zeplinlerde taşınan sloganlar sayesinde, Ağustos 2012’den bugüne 2,5 milyondan fazla insanın araç sürerken bir daha asla mesajlaşmayacaklarına dair taahhüt verdikleri kampanyanın daha büyük kitlelere ulaşması amaçlanıyor.

Goodyear, çalışanlarını araç sürerken mesajlaşmama taahhütünde bulunmaları için harekete geçiriyor. Etkinlik süresince, araç sürerken mesajlaşma karşıtı sloganlar paylaşılacak ve çalışanlar gün sonunda nasıl taahhüt vereceklerine dair bilgi içeren kitapçıklar alacaklar. Goodyear güvenlik politikası doğrultusunda kendi çalışanları için şirket araçlarında araç sürerken mesajlaşmayı 2010 yılından itibaren yasaklamıştı.

Goodyear Küresel İletişim Başkan Yardımcısı Paul Fitzhenry, “Goodyear, kampanyaya katılarak araç sürerken mesajlaşmanın riskleri hakkında farkındalık yaratmaya çalışmaktadır. ‘Bekleyebilir’ kampanyası, basit ama kuvvetli bir amaçla yola çıkarak, Goodyear’ın güvenliği artırma önceliğini, güvenlik konusunda farkındalık yaratan ve buna yönelik davranışları teşvik eden programlarımızı bir kez daha vurgulamaktadır” dedi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler