UPS’den çevreci yaklaşımlar

UPS, 13. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Raporda alternatif yakıtlı ve ileri teknolojili araçlarına yaptığı yatırımları ve 2020 sonuna kadar 20 milyon saat gönüllülük saati kaydetmeye verdiği önemin altını çizdi
upsden-cevreci-yaklasimlar Eklenme Tarihi : 11 Ağustos 2015 Salı

“Hareketli Laboratuvar” yaklaşımı ile UPS alternatif yakıt ve ileri teknolojiye yaptığı yatırımı geçen yıl 5 binden fazla taşıt alımıyla hızlandırarak araç sayısını 2013 yılının yüzde 61 üzerine çıkardı ve filosuna bin 100 adet doğal gazla çalışan araç ekledi. Rapora göre UPS, bu filo ile 2017 sonuna kadar 1.6 milyar kilometre yol kat etme hedefi doğrultusunda, 2013’ün neredeyse üç katı artış ile 2014 yılında 247 milyon kilometre yol kat etti.

UPS sürdürülebilirlik direktörü ve çevre işleri başkanı Rhonda Clark, “Alternatif yakıtlı ve ileri teknolojili araç filomuzla ilk 560 milyon kilometre yolu kat etmemiz 13 yılımızı aldı,” dedi. “Yalnızca bir yıl içinde bu sayının önemli ölçüde üzerine çıkabildik ve 2017 hedefimizin yarısından daha fazlasını gerçekleştirdik. Bu filoya yaptığımız yatırımları devam ettirerek taşımacılık sektörünü değiştirmeye yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapıyoruz.”

Etiketler :

lojistik

,

UPS

,

Kargo

,

taşıma

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler