UPS, tarihinin en iyi son çeyreğini geçirdi

Dünyanın en büyük taşıma şirketlerinden UPS yüzde 26’lık artış ile 1,57 dolar değerinde şimdiye dek görülen en yüksek küresel 4’ üncü çeyrek hisse başı kazancını elde etti. Yüzde 14’lük artışla 5,43 dolar olan 2015 yılı hisse başı kazancı şimdiye kadarki en yüksek değerine ulaştı
ups-tarihinin-en-iyi-son-ceyregini-gecirdi Eklenme Tarihi : 22 Şubat 2016 Pazartesi

UPS, 2015 yılı dördüncü çeyreği için küresel seyreltilmiş hisse başı kazancını, 2014 yılı dördüncü çeyreğin düzeltilmiş sonuçlarına kıyasla yüzde 26’lık bir artış ile 1,57 dolar olarak açıkladı. Her üç ticari segment de faaliyet marjlarını genişleterek, çift haneli faaliyet kârı büyümesi ortaya koydu.
2015 yılının tamamı bakımından ise UPS, 2014 yılı sonuçlarına kıyasla yüzde 14’lük bir artış ile 5,43 dolarlık seyreltilmiş hisse başı kazanca ulaştı. Dördüncü çeyrek için 0,07 dolar olan hisse başı kazanç ve 2015 yılı için toplamda 0,10 dolar değerinde artış sağlayan çeşitli münferit vergi kredileri de bu sonuçlara dâhildir.

Toplam gelir 16,1 milyar dolar
Dördüncü çeyrekteki toplam gelir yaklaşık olarak 16,1 milyar dolara yükseldi. Gelir büyümesi, para birimindeki dönüşümler ve daha düşük ilave ücretler nedeniyle yavaşladı. Para biriminden bağımsız olarak ele alındığında gelirin geçen senenin aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 2,4 oranında arttığı görülüyor. Öte yandan, gelir yönetimi girişimleri, tüm segmentler genelinde baz oranları geliştirmeye devam ediyor.

“Muhteşem bir mali performans sunduk”
UPS CEO’su David Abney; “Esnek ve entegre ağımız, müşterilerle olan yakın işbirliğimiz ve UPS çalışanlarının olağanüstü çabaları bu çeyrekte muhteşem bir hizmet sunmamızı ve mali bir performans ortaya koymamızı sağladı.” şeklinde konuştu ve şunları ekledi: “Bu yılki sonuçlar, geliştirilmiş hissedar değerine ulaşmayı hedefleyen çok yıllık stratejimize dayanmaktadır.”

Etiketler :

UPS

,

kazanç

,

kar

,

mali

,

tablo

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler