UPS, elektrikli filosunu büyütüyor

UPS, Avrupa’da dizel araçlardan çevreye uyumlu elektrikli araçlara geçişine sistematik şekilde devam ediyor
ups-elektrikli-filosunu-buyutuyor Eklenme Tarihi : 18 Mart 2016 Cuma

UPS, dizel araçlarını elektrikle çalışan araçlarla değiştirerek filosunu güçlendirmeye devam ediyor. UPS’nin ikonik kargo aracı tasarımına sahip olan ve ağırlığı da 3,5 ton olan P45E aracın modeli Mercedes Sprinter temeline dayanıyor. Elektro-Fahrzeuge Schwaben GmbH (EFA-S) tarafından yeniden uyarlanan ve fonksiyonelliği korunan aracın elektrikli motoru gürültü kirliliği yaratmıyor.

Bu özellikler aracı şehir merkezlerinde kullanım için ideal hâle getiriyor. UPS Almanya’da 2010 yılından beri P80E adı verilen 7,5 ton ağırlığındaki dönüştürülmüş elektrikli dağıtım araçlarını kullanıyor. Şu anda şirketin Avrupa’daki toplam 100 elektrikli dağıtım aracının yarısı Almanya’da hizmet veriyor.

“Sürdürülebilir yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz”
UPS Avrupa otomotiv başkan yardımcısı Ralf Eschemann şirketin elektrikli araçlara dönüşümüyle ilgili olarak  “2010 yılından beri EFA-S ile işbirliği içerisindeydik ve birçok başarı elde ettik. Dizel taşıtlardaki bu dönüşümle mevcut filomuzun hizmet ömrünü uzatmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilir çözümlere yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz”, diye konuştu.

Etiketler :

UPS

,

elektrikli araç

,

Kargo

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler