Hidromek, Japon devini satın aldı

Hidromek, Japon Mitsubishi Heavy Industries’in (MHI)Tayland’da yerleşik greyder üretim tesisini ve tüm tasarım, üretim, know-how, teknolojisi ve satış sonrası hizmetleriyle birlikte satın aldı
hidromek-japon-devini-satin-aldi Eklenme Tarihi : 18 Kasım 2013 Pazartesi

Türkiye’nin iş makineleri kolunda en hızlı büyüyen ve sektörün önemli oyuncularından Hidromek bu yatırımla birlikte ürün gamını genişletmeyi hedefliyor. Satın alma işleminin Hidromek’in, global pazarlardaki gücünü daha da artıracağı tahmin ediliyor.

Anlaşmayla, Hidromek MHI’den zemin tesviyesi, yol inşaatı, kar mücadelesi gibi önemli faaliyetlerin ifasında yeri doldurulamayacak bir ürün olan dünyada kabul görmüş Motor Greyder işini devraldı.

Anlaşma kapsamında MHI’nin tüm tasarım ve üretim know-how’ı, teknolojisi ve satış sonrası operasyonlarının yanı sıra MHI ürünlerinin şimdiye kadar üretilerek dünyaya dağıtıldığı Tayland’da yerleşik üretim tesisi olan MHI-Pornchai Machinery Co., Ltd. firmasının tüm hissesi de yer alıyor. Bu anlaşmayla Hidromek Motor Greyderlerin ürün geliştirme, üretim, dağıtım ve servis ihtiyaçlarını yapabilecek.

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler