BALO’ya talipler çıktı

Dünya gazetesinden Aysel Yücel’in haberine göre; birçok yabancı şirket Büyük Anadolu Lojistik Projesi'yle (BALO) yakından ilgileniyor
baloya-talipler-cikti Eklenme Tarihi : 14 Eylül 2015 Pazartesi

Aysel Yücel’in haberine göre Türkiye’nin en büyük lojistik projelerinden biri olan Büyük Anadolu Lojistik Projesi'ne (BALO) yabancı şirketlerden ortaklık teklifleri gelmeye başladı.

Anadolu’nun yüklerini 4 gün gibi kısa bir sürede Avrupa’ya ulaştıran BALO ile birçok yabancı şirketin yakından ilgilendiği öğrenildi. Bazı şirketlerin somut ortaklık teklifi getirdiği belirtildi. Bu konuda bitmiş bir anlaşma olmadığını belirten BALO yetkilileri, kimlerin ilgilendiği konusunda sır vermedi. Ancak projenin güzergah illerinden işadamları yabancı lojistik şirketleri ve yatırımcıların ilgisini doğruladı. BALO’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre de şirket, Avusturyalı Rail Cargo Avusturya (RCA) ile ortak girişim planlıyor. Bu konuda somut adımlar atıldı. Geçtiğimiz günlerde tarafl arın konuyu yönetim düzeyinde ele aldıkları bir toplantı gerçekleştirdi. Almanlar da işbirliği peşinde. İlgilenen başka yatırımcılar olduğu belirtiliyor.

Etiketler :

lojistik

,

demiryolu

,

nakliye

,

ucuz

,

BALO

,

Avrupa

,

satış

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler