Avusturya’dan İnci’ye çevreci ortak

Türkiye’nin alternatif enerji kaynaklarına yatırım yapmak amacıyla kurulan, 2012 yılından bu yana atık yönetimi alanında faaliyet gösteren İnci Holding iştiraklerinden ATEN, Avusturyalı Brantner ile ortaklık anlaşmasına imza attı
avusturyadan-inciye-cevreci-ortak Eklenme Tarihi : 08 Haziran 2015 Pazartesi

Avusturyalı 79 yaşındaki şirket The Brantner Group, İnci Holding iştiraklerinden ATEN’e yüzde 50 hisse ile ortak oldu. Anlaşmayla ilgili olarak açıklamalarda bulunan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci, “The Brantner Group ile yaptığımız bu ortaklık, hem Türkiye’nin ekonomik istikrarına katkı sağlamak hem de sürdürülebilirlik ve doğal kaynakların korunması yönüyle önemli bir ortaklık. Bizim iş modelimiz kendi alanının öncü firmaları ile ortalıklar yaparak, birlikte sağlam ve sürdürülebilir bir büyümeyi sağlamaktır. Bunu başarıyla uyguluyoruz.

Jant işimizde ortaklık sonrasında 23 yılda her yıl yaklaşık yüzde 15 olan büyümemiz bunun göstergesidir. 2014 yılında lojistik işimizde de başarılı bir ortaklık gerçekleştirdik. Şimdi benzer başarıyı, atık işindeki yeni ortağımız Brantner ile sürdürmek istiyoruz. The Brantner Group, İnci Holding gibi başarılı ortaklıklara imza atmış, atık yönetimi sektöründe Avrupa’nın en önemli firmalarından biridir. 1936’da kurulan firma, 9 ülkede lojistik ve atık sektöründe toplam 65 şirket ile faaliyetlerini sürdürüyor. Çalışan sayısı 3 binin üzerinde. Brantner ile pazarın durumunu, projeleri ve tüm diğer detayları birlikte inceledikten sonra ortaklık kurmaya karar verdik ve anlaşma imzaladık. Tehlikeli atıkların yönetimi ve yenilikçi geri kazanım teknolojileriyle önemli projelere imza atacağız.” dedi.
The Brantner Group Yönetim Kurulu sözcüsü ve Yönetici Direktörü Bernd Brantner ise, pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi atık yönetimi konusunun Türkiye’de gelişeceğine ve sektörün ülke büyümesine paralel bir büyüme göstereceğine inandıklarını belirtti.

Etiketler :

yatırım

,

inci holding

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler