Ankara-İstanbul lojistik köprülü kavşağı açıldı

Ankara-İstanbul Otoyolu Lojistik Köprülü Kavşağı açılış töreni gerçekleştirildi. Kavşağın, lojistik sektörüne önemli katkı sunması bekleniyor
ankara-istanbul-lojistik-koprulu-kavsagi-acildi Eklenme Tarihi : 25 Mayıs 2015 Pazartesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, ülkenin gelişmiş ve entegre bir ulaşım ağına kavuşması için atılacak adımların tespit edildiğini belirterek, "Söz konusu adımlar birer birer gerçekleştirilmekte ve ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için emin adımlarla yürümekteyiz" dedi.

Bakan Bilgin, köprülü kavşak temel atma ve açılışları dolayısıyla Akıncı Gişeleri'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Bakanlık olarak politikalarının ulaşım ve iletişimin tüm türlerinde konfor ve güvenlik ortamını daha ileri seviyelere çıkararak, halkın ve yüklerin ulaşımını en seri ve emniyetli şekilde yapılmasını sağlayacak altyapıyı oluşmak olduğunu söyledi.

10. Kakınma Planı ve 62. Hükümet Programı'nda, taşımacılıktan lojistiğe geçişin önemli bir yer tuttuğuna dikkati çeken Bilgin, konuyla ilgili özel bir dönüşüm planı hazırladıklarını söyledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin Ülkenin, gelişmiş ve entegre bir ulaşım ağına kavuşması için atılacak adımların tespit edildiğini belirterek şunları söyledi, “Söz konusu adımlar birer birer gerçekleştirilmekte ve ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için emin adımlarla yürümekteyiz. Bakanlık olarak lojistiği yaptığımız her projenin temel eksenine yerleştirmekle kalmadık bugüne kadar yük taşımacılığını artırmak amacıyla 20 yerde lojistik merkez kurulmasını planladık. Bunlardan 7'si hizmet vermeye başladı" ifadelerini kullandı.

Etiketler :

lojistik

,

proje

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler