2015 filo yöneticisi ödülleri sahiplerini buldu

Dünyanın lider filo kiralama şirketi LeasePlan ve Ekonomist dergisinin düzenlediği “2015 Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri” sahiplerini buldu
2015-filo-yoneticisi-odulleri-sahiplerini-buldu Eklenme Tarihi : 18 Mart 2016 Cuma

Filo yönetiminin, şirketlerin performansı ve ülke ekonomisine katkısına dikkat çekmek, çevre ve trafik güvenliği bilincinin oluşmasına destek olmak, kaynakların verimli kullanımını teşvik etmek ve ödüllendirmek amacıyla düzenlenen “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri” beşinci kez sahiplerini buldu. Dünyanın lider filo kiralama şirketi LeasePlan ve Ekonomist dergisi tarafından verilen ödüllere, birçok değişik sektörden filo yöneticileri ve sektörün değerli isimleri katıldı.Binek veya hafif ticari araç filosuna sahip şirketlerin filo yöneticilerinin katılabildiği ödüllere, adaylar, filoodulleri.com internet sitesi üzerinden başvurularını iletti.

Merck İlaç’a Skoda güvenli filo ödülü
Sorumlu olduğu araç filosunda, trafikte can güvenliği adına kullanıcı ve yaya güvenliğini pekiştiren uygulamaları hayata geçiren, güvenli sürüş eğitimleri düzenleyen filo yöneticilerinin ödüllendirildiği Skoda Güvenli Filo Ödülü kategorisinde birincilik ödülü, Merck İlaç İdari İşler Müdürü Tuncay Güçlü’nün oldu.  İkincilik ödülü araç kullanım politikasında güvenlik konulu başlıkları yoğun olarak yer veren ve araç kullanıcılarına verdiği güvenli sürüş eğitimleri ile 2015 yılında hasarlı trafik kazalarını yüzde 40 oranında düşüren Daikin Filo Yöneticisi ve Hizmet Satınalma Birim Müdürü Yavuz Kaya’nın oldu. Üçüncülüğe ise araçlarının hızını GPS teknolojisi ile takip eden, 90 km/s ile sınırlandırarak 2015 yılında kaza sayısını yüzde 20 oranında düşüren Loomis Güvenlik Bilgi İşlem ve Operasyon Müdürü Burak Şardağ layık görüldü. Kazananlar ödüllerini Skoda Türkiye Genel Müdürü Tolga Senyücel’den aldı.

Michelin Yeşil Filo Ödülü Loomis Güvenlik’in
Michelin Yeşil Filo birincilik ödülü araç CO2 emisyonlarını ölçümleyerek kayıt altına alan, filo yaşı verimlilik raporu ile eskimeye bağlı olarak yakıt tüketimi yükselen araçları belirleyerek değiştiren ve her sene CO2 salınımını düşürmeyi başaran Loomis Güvenlik Bilgi İşlem ve Operasyon Müdürü Burak Şardağ’ın oldu.
Araç seçimini karbon salınımı değerini 114 gr ve altında araçlar içerisinden yapan, tüm sürücülerine karbon salınımı konusunda eğitim veren, lastik ve akü geri dönüşümü yaparak çevreci yaklaşımını ortaya koyan Berko İlaç Araç Filo Departmanı Sorumlusu Hacı Medeni Yılmaz ise ikincilik ödülüne layık görüldü.

Eureko Sigorta KOBİ Filo Yöneticisi Ödülü Çarşıbaşı Şekerleme’ye
Filo Yönetimi konusunda sahip oldukları büyüklükler ve yönetim stratejileri sebebiyle bu yıl bir KOBİ Filo Yöneticisi de ödüle layık görüldü. Eureko Sigorta Yılın KOBİ Filo Yöneticisi kazananı Çarşıbaşı Şekerleme Yönetici Ortağı Sayın Hamdi Çarşıbaşı’ı ödülünü Eureko Sigorta Genel Müdür Yardımcısı İsmet Güngör’den aldı.

Yılın En iyi Filo Yöneticisi Lilly İlaç’tan
Ekonomist ve LeasePlan tarafından verilen Yılın Filo Yöneticisi Ödülü’nün kazananı, 2015 araç değişim projesi ile filosunu yenileyen ve CO2 salınımı, kaza sayısı, hasar maliyetleri gibi kalemlerde önemli düşüşler elde eden Lilly İlaç Filo Destek Sorumlusu Burak Erdem’in oldu. İkincilik ödülü, çevre, güvenlik ve çalışan memnuniyeti maddeleriyle kapsamlı bir araç politikası oluşturarak şirket filosunda bulunan 1373 aracın başarılı bir şekilde yönetimini sağlayarak bu ödüle layık görülen PepsiCo Araç Filo ve Genel Hizmetler Müdürü Mustafa Yamak’ın oldu. LeasePlan-Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi Ödülü üçüncülüğüne araç bilgi veri tabanı, raporlama araçları ve mobil uygulamalar ile araç kullanıcılarını ve bağlı bulundukları yöneticileri bilgilendirebilen bir yapı oluşturarak şirketi için verimlilik sağlayan Opet İnsan Kaynakları Uzmanı Yavuz Duyar layık görüldü.

FreseniusMedicalCare’e Jüri Özel Ödülü
Erkeklerin yoğunlukla görev aldığı filo yönetimi alanında fark yaratan filo yönetim stratejisi ve başvurusu ile jürinin dikkatini çeken bir kadın filo yöneticisine verildi. FreseniusMedicalCare Satın Alma Kıdemli Müdürü Özlem Oral ödülünü LeasePlan Genel Müdürü Türkay Oktay’dan aldı.

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler