Lojistürk sektörü Logitrans'ta buluştu

Eko Fuarcılık'ın düzenlediği Logitrans Transport Lojistik Fuarı, Yeşilköy'deki İstanbul Fuar Merkezi'nde sektörü bir araya getirdi
lojisturk-sektoru-logitransta-bulustu Eklenme Tarihi : 09 Temmuz 2010 Cuma

Eko Fuarcılık'ın düzenlediği Logitras Transport Lojistik Fuarı, Yeşilköy'deki İstanbul Fuar Merkezi'nde açıldı. Bu yıl 4'üncü kez düzenlenen ve 13 ülkeden 102 firmanın 231 markayla katıldığı fuarda, 3 gün boyunca çok sayıda lojistik firması hizmetlerini tanıtacak. Türkiye'nin vize uygulamadığı Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır gibi ülkelerin yanı sıra Türkiyenin dış ticaretinde birinci sırada yer alan Almanya'nın ardından Ro-Ro hatlarının bulunduğu İtalya, Fransa, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'dan da ziyaretçilerin geldiği fuarı, 6 bine yakın kişinin gezmesi bekleniyor.

Logitrans Transport Lojistik Fuarı'nın hizmet sektöründen ağırlıklı katılımcı profilini karayolu taşımacıları, 3'üncü ve 4'üncü parti lojistik şirketleri Ro-Ro operatörleri, demiryolu ve denizyolu acenteleri, havayolları, liman otoriteleri, tedarik zinciri yöneticileri, sigorta ve finans kurumlaarı oluşturdu. Fuara, Borusan, ICL, Omsan, Netlog, Havi, İnci, Sistem, Gökbora, DHL, Üçge, Aras, Fillo, Pegasus Havayolları Kargo, Köln Havalimanı ve MAN gibi alanlarında lider şirketler katıldı.x

Lojistik sektörünün gündemini tutan Lojistürk Dergisi ve www.lojisturk.net de Logitrans Transport Fuarı'nda okuyucuları ile buluştu. Fuar çerçevesinde Türkiye'nin sektörde önemli isimlerinin tedarik zinciri ve lojistik üzerine konferanslar verecekleri 4. Uluslararası Tedarik Zirvesi de gerçekleştirildi. Fuarda, sektörün endüstriyel ayağından, depolama ve raf sistemleri, forklift, istif makineleri, depo ekipmanları, yazılım-otomasyon çözümleri, araç takip-filo yönetim sistemleri, sinyalizasyon teknolojileri, çekiciler, ticari araçlar yedek parçaları ve aksesuarları da sergileniyor. Fuar, 6 Kasım Cumartesi günü sona eriyor.

Fuar çerçevesinde Lojistik Ödülleri de sahiplerini buldu. Kategoriler ve ödül alanlar Ulaştırma Bakanlığı Belgeli Hizmetler Uluslararası Lojistik İşletmecileri (L2) Omsan Lojistik A.Ş. (Birincilik Ödülü) Mer-Tur Otomotiv ve Taşımacılık Ltd. Şti. (İkincilik Ödülü)Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri (R2) Gefco Taşımacılık ve Lojistik A.Ş. (Takdir Ödülü) Uluslararası Ticari Eşya Taşımacıları (C2) Intercombi Transport ve Lojistik A.Ş. (Birincilik Ödülü) Nedlloyd Road Cargo Ulus. Taş. Tic. A.Ş. (İkincilik Ödülü) Sağlık Trans. Nak. ve Tic. Ltd. Şti. (Üçüncülük Ödülü) S. Aras Lojistik (Takdir Ödülü) Selamoğlu Nak. Tic. A.Ş. (Takdir Ödülü)Yurtiçi Lojistik İşletmecileri (L1) Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş. (Birincilik Ödülü) Ceynak (İkincilik Ödülü) İnci Lojistik A.Ş. (Üçüncülük Ödülü) Yurtiçi Lojistik Ted. Zin. Yön. ve Dağ. A.Ş. (Takdir Ödülü) Havi (Takdir Ödülü) Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörleri (R1) Omsan Lojistik A.Ş. (Takdir Ödülü) Arkas Ulaştırma A.Ş. (Takdir Ödülü)Yurtiçi Kargo İşletmecileri (M2) Aras Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Kar. Taş. A.Ş (Takdir Ödülü)Yurtiçi Dağıtım İşletmecileri (P2) Aktif İleti ve Kurye Hiz. A.Ş. (Takdir Ödülü) Oda ve Derneklere Kayıtlı Hizmetler Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (DTO üyesi) Proje Kargo ve Yat Taş. Ltd. Şti. (Takdir Ödülü)Demiryolu Taşıması Firmaları (DTD üyesi) Turkon Demiryolu (Takdir Ödülü) Eksper Tren Taşımacılığı A.Ş. (Takdir Ödülü)Uluslararası Hava Taşıma Firmaları (IATA belgeli) DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. (Takdir Ödülü) Antrepo İşletmecileri (Antrepo açma izin Belgeli) S Sistem Lojistik Hizmetler A.Ş. (Birincilik Ödülü) Ceynak (İkincilik Ödülü) Özgür Beynelmilel Nak. Ve Tic. A.Ş. (Üçüncülük Ödülü)Liman İşletmecileri (TÜRKLİM üyesi) Port Akdeniz (Takdir Ödülü)Jüri Özel Ödülleri Ankara Lojistik Yatır. Ve Akaryakıt Tic. A.Ş. (Lojistik Merkez / Üs) Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş. (MilkWay Çiğ Süt Toplama Takip Sistemi) TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü (Demiryolu Taşımacılığında Yeni Atılımlar) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (Türkiyenin Transit Havacılık Merkezi Olma) Aras Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taş. A.Ş. (Saran Paket) Üçge Drs Depo Raf Sist. Paz. San. ve Tic A.Ş. (Mobil Depolama) Tırsan (Hafif Perdeli / Tenteli Semitreyler Serisi) BMC (Profesyonel 522 Hafif Kamyon) Mercedes (Axor Çekici)

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler