Kalitesiz palet iş kazalarına yol açıyor

Dünyanın önde gelen markalarından Chep, düşük palet kalitesi sebebiyle oluşan iş kazalarına dikkat çekti. Chep’in çalışmasına göre düşük kalitede palet kullanımı, işçi yararlanmalarına ve mal kayıplarına neden oluyor
kalitesiz-palet-is-kazalarina-yol-aciyor Eklenme Tarihi : 08 Şubat 2016 Pazartesi

Chep’in de dahil olduğu Brambles Grubu, iş kazalarını önlemeye yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda iş kazalarında yüzde 15 oranında bir iyileşme sağladı. Geçen yılın verilerine göre sadece Amerika’da yüksek oranda kullanılan geri dönüşümlü palet sayesinde, yüzde 46 oranında olası iş kazalarının önüne geçildi.

Yüzde 35 oranında oluşabilecek iş kazalarını önleyen kaliteli ham maddeye sahip Chep paletleri, sürekli bakım ve onarım ile uzun süre kullanılarak doğal kaynakların israfını da engelliyor. Diğer paletlerin aksine daha dayanıklı ve defalarca kullanılabilir olan Chep, geri dönüşüme alınarak karbon salınımını önemli ölçüde azaltıyor.

Her yerde güvenlik, sıfır zarar
Çalışanların ve operatörlerin iş yerlerinde güvenle çalışmaları esasına dayanan bir iş modeli geliştiren Chep’in, kurum içinde bir “Zeroharm” ekibi bulunuyor. Chep, “Zeroharm” ekibi ile birlikte tüm globalde gerek ofiste gerekse dışarıda hem kurum içi çalışanlarının hem de operatörlerinin güvenliğini maksimum düzeyde korumayı amaçlıyor.

Etiketler :

güvenlik

,

Chep

,

palet

,

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler