Chep 2 milyon ağacın kesilmesini önledi

Chep’in Avrupa’daki sürdürülebilir ormanlardan elde ettiği paletlerin ve baştan sona ekipman havuzlama sisteminin, Avrupa’da her sene iki milyon ağacın kesilmesini önlediğini ortaya koyuyor
chep-2-milyon-agacin-kesilmesini-onledi Eklenme Tarihi : 18 Ocak 2016 Pazartesi

Sürdürülebilir çözümleriyle doğayı koruyan ve palet havuzlama sistemiyle de yüksek maliyetleri düşüren Chep, şirketlerin de doğa koruma sorumluluklarına katkı sağlıyor.

Dünya Orman Koruma Konseyi tarafından uzun denetimler sonucu verilen dünyanın en saygın orman sertifikasyon sistemi PEFC ve FSC sertifikalarının her ikisine de sahip olan ilk palet şirketi Chep, ürettiği yeni paletler için ağaçların kesilmesini, doğal kaynakların plansız bir şekilde harcanmasını önlüyor. Dünya çapında müşterilerine “sıfır emisyonlu” palet temini yapan ilk şirket olan Chep, paletleriyle herhangi bir ürün veya hizmetin kaynak kullanımı, enerji tüketimi, hava, su ve karaya etki eden çevresel emisyon miktarını önemli ölçüde düşürüyor. Diğer paletlerin aksine daha dayanıklı ve defalarca kullanılabilir olan Chep, geri dönüşüme alınarak karbon salınımını önemli ölçüde engelliyor. Yapılan yaşam döngüsü analizlerine göre Chep kullanan firmalar, küresel iklim değişikliğine yol açan karbon salınımında yüzde 58 oranında azalma sağlıyor.

247 bin ton karbondioksitin doğaya karışmasının önüne geçildi
Chep’in çevresel etki ölçüm sistemi olan Leeds Üniversitesi denetimindeki Environmental Calculator’ın yaptığı ölçümler, Chep ekipman havuzlama sisteminin Avrupa’da her sene 2 milyon ağacın kesilmesini önlediğini ortaya çıkardı. Son on yılda Avrupa’da toplam 77 bin 430 hektara yayılan orman alanındaki 22,5 milyon ağaç, yine Chep’in sürdürülebilir palet havuzlama sistemi ve sürdürülebilir ormanlardan kereste temin etmesi sayesinde kesilmekten kurtuldu.

Etiketler :

ucuz

,

kiralama

,

Chep

,

palet

,

havuz

,

doğa

,

koruma

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler