“Alternatifimiz var, Mısır kaybeder”

Körfez ülkelerine yönelik taşımaların Mısır anlaşmasının yenilenmemesi ile bir şey kaybetmeyeceğini ifade eden UND İcra Kurulu Başkanı Şener, “Bizim alternatifimiz var, bu durumda kaybeden Mısır olacaktır.” dedi
alternatifimiz-var-misir-kaybeder Eklenme Tarihi : 30 Mart 2015 Pazartesi

Mısır’da iktidara askeri darbe ile Abdülfettah El-Sisi'nin gelmesinin ardından Mısır’ın Türkiye ile ilişkileri bozuldu ve Türk araçlarının Körfeze yönelik taşımalarda Mısır’ı transit geçmelerine imkan veren anlaşmanın 22 Nisan’da yenilenmeyeceği Sisi tarafından geçtiğimiz ekim ayında açıklandı. 

UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bizim de edindiğimiz intiba anlaşmanın yenilenmeyeceği yönünde. Bu araçlar, Mısır güzergâhını kullanırken bu ülkeye döviz bırakmalarının yanı sıra önemli ticaret fırsatlarını da ayaklarına götürüyor. Ticaret yolları tarih boyunca geçtikleri ülkelere zenginlik taşıdılar. Yaşanan gelişmelerden Mısır zarar görür. Bu ticareti sürdürmek için araçlarımızı Süveyş kanalı üzerinden doğrudan ve daha kısa sürede Körfez ülkelerine Ro-Ro ile taşımak konusunda hazırlıklarımız sürüyor.”

Etiketler :

UND

,

Fatih Şener

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler