Üçge DRS Laboratuarı

Türkiye’nin ilk ve tek Depo Raf Sistemleri Laboratuarı, teorik hesapları test ederken, daha güvenli depolama sistemleri gelişimine yön veriyor
ucge-drs-laboratuari Eklenme Tarihi : 03 Şubat 2014 Pazartesi

Otomatik Depolama ve Depo Raf Sistemleri sektöründe, eksik/yanlış üretim ve montajlara karşı girişimciyi sürekli bilgilendiren Üçge DRS, ağır yük hizmet raflarında, sistem çözümlerini, laboratuara taşıdı. Test sonuçlarını, girişimci lehine kullanarak depolar geliştiren ve hatta yenileyen işletme, deprem bölgelerinde daha güvenli depolama sistemleri kurmaya devam ediyor.

Önceki ay, sektörde dünya çapında yeri olan ABD Cornell Üniversitesi’nden Prof.Dr. Teoman Peköz ile Fatih Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Güven Kıymaz’ı üretim tesislerinde konuk eden Üçge Depo Raf Sistemleri, elde ettiği test sonuçlarını da paylaştı. Bilindiği gibi Üçge DRS firması, BEBKA (Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı) ile birlikte Türkiye’nin ilk ve tek test merkezini kurmuştu. Laboratuar altında, çok özel testler yapan işletme, özellikle deprem bölgelerinde çok daha güvenli depolama sistemlerini bu sonuçlara göre de geliştirip, yeniliyor.

Kestel Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan laboratuarı gezen/inceleyen ekip, daha sonra AB’nin kabul ettiği değerleri ERF (European Racking Federation) üzerinden analiz etti. Bu arada, ekip ABD ağırlıklı normların yer aldığı RMI (Rack Manufactures Institute) konusunda da nitelikli bilgileri paylaştı.

Üçgeli Ar-Ge mühendislerini çok beğendiklerini ifade ederek, böyle bir test merkezinin Türkiye’ye kazandırılmasına çok sevindiklerini belirten Peköz ve Kıymaz ‘Ar-Ge çalışmalarınızın artarak devam etmesini diliyoruz’ diyerek, daha sıkı işbirliğinde olacaklarını ifade etti. Üçge DRS Genel Müdürü Tuncer Yıldız da, günümüzde tesadüfi üretimlere yer olmadığını hatırlatarak “Bilimin ışığında; daha verimli ve güvenli depolama sistemleri üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuşarak, işletme olarak sektörde bu güveni inşa ettiklerinin altını çizdi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler