Üçge DRS Laboratuar kurdu

Otomatik Depolama ve Depo Raf Sistemleri sektöründe yenilikçi çözümleri ile dikkat çeken firmalardan Üçge DRS, bir ilke imza atarak, Bursa- Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteğiyle yürüttüğü Otomatik Mekikli Depo Raf Sistemi Geliştirme ve Ar-Ge Amaçlı Laboratuar Kurulumu Projesi’ni hayata geçirdi
ucge-drs-laboratuar-kurdu Eklenme Tarihi : 20 Kasım 2012 Salı

Proje kapsamında kurulan laboratuarın açılışı, önceki gün yöneticiler ve üretim çalışanları ile birlikte yapıldı. Üçge DRS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Okan Aras; Üçge DRS Genel Müdür Yardımcısı Tunçer Yıldız, Proje Yürütücü Yardımcısı Ferhat Güler ve Akın Saka’nın da katıldığı açılıştaki konuşmasında şunları söyledi: “BEBKA desteğini almak ayrı bir keyif. Disiplinli ve özverili bir çalışma ortamı yaratıldı. Hedef sürelerde, otomatik mekikli depo raf sistemini geliştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ar-Ge bizim için olmazsa olmaz bir özelliktir. BEBKA desteği ile Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirdik. Nitekim yurt içi olduğu kadar yurt dışından da bu tip sistemlere olan talepleri görmemiz, doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Sektörün öncü firmasına da bu yakışırdı. Desteklerinden dolayı BEBKA ve projeye emek veren ekiplerimizi kutlar, başarılar dilerim.”

Proje kapsamında geliştirilen otomatik mekikli depo raf sistemi ile birlikte, yine BEBKA’nın mali desteği ile kurulan Ar-Ge amaçlı laboratuar sayesinde, üretimini gerçekleştirdikleri ve yeni geliştirecekleri ürünlere ait test/analiz faaliyetlerini Üçge DRS artık kendi bünyesinde yapabilecek. Genel Müdür Yardımcısı Tuncer Yıldız, proje kapsamında alınan; bükme, charpy darbe deneyi, çekme-basma, inclinometre ve hidrolik yükleme test cihazları ile laboratuar alt yapısına ait teknoloji ve yenilikçi kapasitelerinin artığını ifade ederek “Katma değeri yüksek ürün geliştirebilme kapasitemiz de arttı” şeklinde konuştu. Yıldız, Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteğiyle kurulan laboratuar sayesinde daha rekabetçi olacaklarını da sözlerine ekledi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler