Tuncer Yıldız verimli deponun sırlarını verdi

Boğaziçi Eğitim ve Danışmanlık tarafından düzenlenen “Tedarik Zincirinde Depo Yönetim Sistemleri, Uygulanabilir Teknolojiler ve Başarılı Küresel Modeller” konferansı yoğun ilgi gördü
tuncer-yildiz-verimli-deponun-sirlarini-verdi Eklenme Tarihi : 23 Ocak 2013 Çarşamba

Boğaziçi Eğitim ve Danışmanlık tarafından düzenlenen "Tedarik Zincirinde Depo Yönetim Sistemleri, Uygulanabilir Teknolojiler ve Başarılı Küresel Modeller" konferansı, İstanbul Meridyen Otel'de gerçekleştirildi. İş dünyasından önemli isimlerin katıldığı konferansta, Üçge Depo Raf Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Tuncer Yıldız, “Paletli Depo Tasarım İlkeleri ve Alternatif Öneri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Verimli depoların sırlarını paylaşan Yıldız, şunları anlattı:

“Depo, basit tanımıyla stok alanı... Özellikle iş hayatımızda mutlaka bir şekilde depo olarak adlandırdığımız mal stoklama alanları ile karşılaşmışızdır. Bu sürece ya girdi vermişiz ya da çıktısını kullanmışsızdır. Benim üzerinde duracağım konu ise depoyu biraz daha özelleştirip paletli depo tasarımı üzerine derinleştirmek. Aslında paletli depo yöneticisi, tasarımcısı veya kullanıcısı bahsedeceğim aşamalarda mutlaka haberdardır. Ama bir de depo raf tasarım uzmanından konuyu dinlemelerini, bilgilerini tazelemelerinin faydalı olacağına inanıyorum. Performansı yüksek bir paletli depo tasarlayabilmek için temel depo performans kriterlerini iyi anlamak gerekiyor. Depo işleticisi veya yöneticisi olarak yüksek performanslı paletli depolar tasarlayabilmeniz için size minik ama değerli ipuçları ve önerileri sunuyoruz.”

Konferansın ardından Üçge DRS'nin çekilişle hediye ettiği Ömer Baybars Tek'in "Lojistik Yönetimi" adlı kitabı büyük ilgi uyandırdı. Yoğun ilgi gören çekiliş sonunda 15 katılımcıya, "Lojistik Yönetimi" adlı kitap hediye edildi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler