Modula ile depolar daha verimli

Dikey stoklama alanında devrim niteliğinde ürünleri piyasaya sunan İtalyan Modula, 27 ülkede çalışmalarını başarıyla sürdürüyor. Türkiye operasyonlarını Üçge Depo Raf Sistemleri’yle birlikte yürüten şirketin Amerika ve Orta Doğu Bölge Satış Müdürü Daniele İencinella, dikey stoklamanın, zaman, mekan ve işçi sağlığı açısından en akıllı tercih olduğunu ifade etti
modula-ile-depolar-daha-verimli Eklenme Tarihi : 02 Şubat 2015 Pazartesi

Murat KÜÇÜK

Modula’yı tanıyabilir miyiz?
Modula; System Group’un bünyesinde bulunan ve sektöründe 40 yıllık deneyime sahip olan bir firma. İşimize seramik sektöründe otomasyon işleri yaparak başladık. 30 yıldır 2 ana sektöre yoğunlaşmış durumdayız. Bunlar; seramik konusunda otomasyon ve lojistik. Lojistik işi 1985 yılında ortaya çıktı. Piyasaya girmemizi sağlayansa dikey stoklama makinelerimiz oldu.

Şu an hangi çözümleri sunuyorsunuz? Ürünler nerelerde kullanılabilir?
Lojistiğe sunduğumuz çözümlerde, iki alan üzerine yoğunlaşıyoruz. Paletli depolar için AS-RS dediğimiz “stacker crane” robotlar yapıyoruz. Diğer çözümümüz ise orta ve küçük ölçekli ürünlerin depolanmasında kullanılan Modula markalı dikey stoklama sistemi. Modula, endüstrinin her alanında kullanılabilir. Her firmanın bir depoya ihtiyacı var. Bu depoyu verimli kullanması gerekiyor. Dikey stoklama depoyu en efektif şekilde kullanmaya olanak sağlıyor.

Sistemin avantajlar nelerdir?
Tavan yüksekliği kullanılarak alandan fazla miktarda kazanılabilir. Bütün ürünler kapalı bir alanda depolandığı için ürünlerin güvenliği maksimum seviyede olur. Ürünlere dışarıdan ulaşmak çok zordur ve ürüne ulaşım yetkilendirilebilir. Ürüne ulaşma aşamasında operatör hiç zaman kaybetmez. İstenilen ürün tek düğmeyle operatöre gelir. Çalışan kişi herhangi bir eğilme ve kalkma hareketi yapmadığı için onun da sağlığı korunmuş olur.  Mezanin raf sistemlerinde olduğu gibi operatör bir yerlere tırmanmak zorunda da değil. Bunlar zaman kaybını önlemek ve personelin sağlığını korumak için çok ciddi kazançlar.

Sektörün en yüksek ve en geniş depoları

Modula maksimum kaç metre yapılabilir?
Sektörde en büyük makineyi yapabilen tek şirketiz. 14 metre yüksekliğinde bir makineyi rahatlıkla yapabiliriz. 4,1 metre tepsi genişliği sağlıyoruz. Bu da sektörün en geniş tepsi ölçüsü demek oluyor.

Modula ürünleri kaç ülkede satılıyor? Türkiye partneriniz Üçge Depo Raf Sistemleri hakkında neler söylemek istersiniz?
27 ülkede Modula ürünleri satılıyor. Bazı ülkelerde şubelerimiz bazı ülkelerde bayilerimiz aracılığıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Türkiye’de Modula satmak için Üçge’yi seçtik. Üçge bizim çok değer verdiğimiz yetenekli bir partnerimiz. Yüksek müşteri portföyü ve geniş bir kadroya sahip bir şirket. Teknolojik altyapıları da çok üst seviyede. Büyüyen ve gelişen Türkiye pazarına yeni girdiğimiz için bir tökezleme dönemindeyiz. Ama en kısa sürede toparlanacağız. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için Türkiye çok önemli bir yer. Gelecek dönemlerde de bu partnerliği sürdürmeyi düşünüyoruz ve birlikte daha güçlü işler çıkarmayı hedefliyoruz.

Türkiye’de ve dünyada satmayı hedeflediğiniz satış rakamı nedir?
Türkiye pazarına yeni girdiğimiz için 2015 sonuna kadar 50 makine satma hedefindeyiz. Dünyada ise 800 makine satmayı hedefliyoruz. Türkiye’de güçlendikçe Üçge ile daha yüksek rakamlara çıkacağımıza eminim.
 

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler