Lojistik Yönetim Zirvesi’nde Üçge rüzgarı

HR Dergi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Lojistik Yönetim Zirvesi’nin 16’ncısı lojistik sektöründen önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti. Üçge Depo Raf Sistemleri Genel Müdürü Tunçer Yıldız’ın anlattığı “Yeni nesil otomasyona dayalı raf sistemleri: Autosatmover” katılımcılardan yoğun ilgi gördü
lojistik-yonetim-zirvesinde-ucge-ruzgari Eklenme Tarihi : 21 Nisan 2014 Pazartesi

Lojistik sektörünün önemli isimlerinin katılımıyla gerçekleşen Lojistik Yönetim Zirvesi’nde sektörün geleceği tartışıldı. Zirvenin ikinci gününde Üçge Depo Raf Sistemleri Genel Müdürü Tunçer Yıldız “Yeni nesil otomasyona dayalı raf sistemleri: Autosatmover” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Üçge Grubu hakkında kısa bir bilgi veren Yıldız, Autosatmover’ın sunduğu kolaylıkları anlattı. Tunçer sözlerini şöyle sürdürdü: Autosatmover hem FİFO hem de LİFO sistemine uygun otomasyona dayalı bir sistem. Çok derinlikli paletlemeye de uygun çalışabiliyor.”

Sistemin uygulama alanlarına da değinen Yıldız; “Gıda sektörü, dondurulmuş ürün sektörü, kimya ve ilaç sektörü, gıda dağıtım merkezleri, lojistik firmaları ve cam eşya sektörü sistemi kullanabilir.” dedi.

Yıldız Autosatmover’ın avantajlarını da şu şekilde sıraladı: “ Sistem, düşük servis  ve işletme maliyeti, konvansiyonel sistemlere göre yüzde 50’ye varan yer kazanımı, forklift yollarında yüzde 80’ne yakın azalma, maksimum taşıma kapasitesi, hızlı kolay kurulum, - 30 ve +40 derece arasında çalışabilme gibi önemli faydalar sağlıyor.”

Yıldız’ın sunumu katılımcılardan yoğun ilgi görürken katılımcılar Üçge DRS’nin standında depolama sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler