Kardex Remstar’dan KOBİ’lere özel depo

İmalat sanayine, lojistik sektörüne ve e-ticaret firmalarına yönelik sunduğu çözümlerle yüzde 80’e varan depolama alanı tasarrufu sağlayan Kardex Remstar, yeni otomatik depolama ürünü ile optik, laboratuvar, saat, ilaç, elektronik ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren üretici ve depocu KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılıyor
kardex-remstardan-kobilere-ozel-depo Eklenme Tarihi : 05 Şubat 2013 Salı

 

Depolamaya yönelik çözümler sunan Kardex Remstar’ın yeni çözümü Megamat RS 180, raf başına 180 kilogram depolama kapasitesi ve fiyat avantajıyla, optik, laboratuvar, saat, ilaç, elektronik ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren üretici ve depocu KOBİ ve büyük işletmelere yüzde 80’e varan depolama alanı tasarrufu sağlıyor.

Hafif ürünlere uygun yapısıyla, piyasadaki muadil ürünlere göre yüzde 40 daha az enerji tüketen ve böylece enerji tasarrufu da sağlayan bu yeni ürün, imalat içi yarı mamül hat besleme operasyonlarında da tercih ediliyor.

Kardex Remstar Türkiye Satış Direktörü Emre Yenal, konuya ilişkin olarak, bu yeni ürün sayesinde müşteri yelpazesini genişleteceklerini, özellikle 1-3 makinayla 100 ila 300 metrekare depolama alanları bulunan KOBİ’lerin depolama alanlarını yüzde 80 azaltacaklarını ifade ederek, ürünün içinde standart olarak sunulan yazılım ile de KOBİ’lerin envanter yönetimlerini iyileştirerek, depolamanın onlar için artık bir maliyet değil, satış operasyonlarını destekleyecek bir araç haline getireceklerini de dile getirdi.

Yatırım teşvik ya da leasing ile satın alınabilen otomatik depolama ünitelerinin tüm kurulum, bakım ve yazılım hizmetlerinin Türkiye’de kurulu Kardex Türkiye tarafından sunulduğunu da belirten Yenal,  Kardex Türkiye’nin geniş ürün, hizmet ve servis ağı sayesinde Pazar’ın yüzde 65’ini elinde tuttuğunu kaydetti.

2013’e de hızlı girdiklerini de dile getiren Yenal, ‘’Müşterilerimizle masaya oturduğumuz zaman onların alan ve iş gücü kazancını beraber hesaplıyoruz. Ortaya çıkan sonuçlara çoğu zaman müşterilerimiz de şaşırıyor. Ancak sistemlerin kurulumuyla birlikte inanılmaz performansları yakalayan firmalar, en önemli referanslarımız. Özellikle İstanbul içinde bulunan pahalı depo kiraları  göz önüne alındığında depolama sistemlerine yapılan yatırımlar ortalama 1,5-2 yıl içinde geri dönüşüm sağlıyor’’ dedi.

Etiketler :

depo

,

Kardex Remstar

,

Emre Yenal

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler