İSMAR lojistik merkezi açıldı

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde açılan yeni konsept marketleriyle dikkat çeken İSMAR Süpermarketleri, Hadımköy’de bulunan 8 bin metrekarelik kapalı alanda toplam 4 bin 416 palet kuru gıda ve gıda dışı ürün stoklama kapasitesine sahip lojistik merkezini tedarikçileriyle birlikte açtı
ismar-lojistik-merkezi-acildi Eklenme Tarihi : 01 Ekim 2013 Salı

İSMAR’ın İstanbul il sınırları ve gelecekte tüm Marmara bölgesindeki süpermarketlerine hizmet verecek olan “Hadımköy Lojistik Merkezi”nin açılışı yapıldı.

Hadımköy’de bulunan İSMAR Lojistik Merkezi’nin açılışı 30 Eylül’de Akyürek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek,  İSMAR Genel Müdürü Can Özbay, şirket yöneticilerinin ve tedarikçilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi bulunan İSMAR’ın lojistik merkezinde, gelişmiş teknoloji sistemleriyle tasarlanmış unlu mamuller üretim tesisinin yanı sıra, süt, et ve meyve sebze ürünlerinin stoklanacağı 5 adet 250 metrekare kapasiteli soğuk hava deposu bulunuyor.

İhtiyacın 2 katı kapasiteli depo

Açılış töreninde konuşan İSMAR Genel Müdürü Can Özbay, “Büyümenin sağlanabilmesi için alt yapı olmazsa olmaz bir gereklilik. Büyüme konusundaki iradenin ne kadar ciddi olduğunu bu alt yapı yatırımıyla göstermiş olduk” dedi.

Mevcut İSMAR Marketlerinin ihtiyaç duyduğu kapasitenin iki katından daha fazlasını sunan deponun açılışında tüm ziyaretçilerle depoyu dolaşarak depo sistemleriyle alakalı rakamsal bilgileri bizzat aktaran Can Özbay “Geleceğe güvenle bakabilmek için hiçbir şeyi tesadüflere bırakmayan İSMAR yönetimi bu alt yapı yatırımıyla da sektörde önemli bir oyuncu olduğunu göstermiş oldu” dedi.

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler