Total’in yeni sahibi belli oldu

Fransız enerji devi Total’in Türkiye’deki akaryakıt istasyonları ile ticari satış, tedarik ve lojistik varlıkları 325 milyon avroya Demirören Holding’in oldu
totalin-yeni-sahibi-belli-oldu Eklenme Tarihi : 15 Eylül 2015 Salı

Fransız enerji devi Total, Türkiye’deki akaryakıt istasyonları ile ticari satış, tedarik ve lojistik varlıklarını Demirören Holding’e 325 milyon avroya sattı. Anlaşmanın ardından bir açıklama yapan Total, Demirören Holding’in satışa konu olan varlıkları büyütme isteği ve yeteneğine dikkat çekti.

Halihazırda Türkiye’nin 5’inci büyük akaryakıt dağıtımcısı olan Total, ülke genelindeki 440 civarı istasyonunda akaryakıt ürünleri satışı gerçekleştiriyor. Türkiye’de 1992’den beri faaliyet gösteren Total, yüzde 5,5 akaryakıt bayi ağı pazar payına sahip.

En iyi terminaller
Total Türkiye, İzmit Gebze, İzmir Aliağa ve Samsun’daki 300 bin metreküp-yıl toplam kapasiteli modern akaryakıt tesisleri ile dünya standartlarında depolama ve dağıtım hizmeti veriyor. Bu tesisler, sahip oldukları deniz terminalleri ile bölgedeki en iyi akaryakıt terminalleri olarak görülüyor.

Etiketler :

benzin

,

Total

,

satış

,

mazot

,

demirören

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler