Opet, 2016 yılı hedeflerine odaklandı

2015 yılını hedeflerini gerçekleştirerek kapatan Opet, 2016 yılında da müşteri memnuniyetindeki liderliğini sürdürmeyi ve büyümeyi hedefliyor
opet-2016-yili-hedeflerine-odaklandi Eklenme Tarihi : 28 Aralık 2015 Pazartesi

Opet Genel Müdürü Cüneyt Ağca; 2015 yılında sektör doğrultusunda büyüdüklerini belirterek, hem pazar payını hem de bayi sayısını artırdıklarını söyledi. Son üç yıldan bu yana pazarın ikinci büyük oyuncusu olan Opet, 2015 yılını pazar payındaki 17,7’lik oranla kapattı. Akaryakıt sektörü için değişken faktörlerin olduğuve oldukça hareketli geçen 2015 yılını değerlendiren Ağca şöyle konuştu: “Zor bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2015 yılı, tavan fiyat uygulaması, ham petrol fiyatlarındaki düşüş, döviz kurlarındaki hareketlilik ve beş yıllık bayi sözleşmelerinin yenilenme süreci gibi sektör için kritik konuların yılı oldu. Geride bırakmakta olduğumuz yıl yüzde 17,7’lik pazar payımızla 15 milyar TL ciro elde ettik. Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda bayi sayımızı, satış ve pazar payımızı artırdık.” dedi.

55 yeni istasyon
Opet’in pazar payını yüzde 18’in üzerine çıkarmayı hedeflediklerini ve 55 yeni istasyon açmayı düşündüklerini ifade eden Cüneyt Ağca, “Opet ve Sunpet olarak iki markamız var. 1003 OPET, 416 Sunpet istasyonu olmak üzere toplam 1419 bayi ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. İstasyonlarımız günde toplam 500 bin araç ve yaklaşık 1 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor.” şeklinde konuştu.

Ağca, “Türkiye’nin her yerinde hizmet veren yaygın bayi ağı, beş farklı lokasyondaki yüksek depolama kapasitesi, jet yakıtında THY ortaklığı ile kurulan havacılık yakıt şirketi ve madeni yağda dünyanın en büyük şirketlerinden olan Fuchs ortaklığı ile güçlü ve güven veren yapımız, her geçen gün daha da ilerlememizi sağlıyor ” dedi.

Etiketler :

THY

,

yatırım

,

büyüme

,

Opet

,

atılım

,

ağca

,

cüneyt

,

sunpet

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler